Acun’un ortağı olduğu Sport1, Sport1 Extra’yı kapatıyor

Yeni bir stratejinin parçası olarak, video teklifinin gelecekte web’de ve uygulamada merkezi bir video hedefi olarak Sport1.de’deki medya kitaplığında bir araya getirileceğini belirten Sport1, Sport1 medya kitaplığının optimize edilmiş bir yapıya ve ek içeriğe sahip yeni entegre teklifiyle ilgili ayrıntıların lansman sırasında sağlanacağını da sözlerine ekledi. Söz konusu açıklama, kanalın satıştan önceki tek sahibi olan İsviçreli medya grubu Highlight Communications tarafından yapıldı.

SPORT 1’İN YÜZDE 50’Sİ ACUN ILICALI’NIN

Şubat aylarının sonuna doğru Acun Ilıcalı, Alman spor kanalı Sport1’in hisselerinin yüzde 50’sini 30 milyon euro karşılığında satın almıştı. Sport1 Extra Eylül 2021’de yayın hayatına başladı.

Öne çıkanlardan biri de Alman Kadınlar Voleybol Bundesliga (VBL) maçları oldu. Sport1’in önümüzdeki iki sezon için elinde bulundurduğu ödemeli TV hakları VBL’ye iade edilecek. Sport1, 2024/25 ve 2025/26 sezonlarında ücretsiz TV kanalında sezon başına en az 30 VBL maçını canlı olarak göstermeye devam edecek.

Sport1 Medya Hakları Direktörü Annika Rody konuyla ilgili şöyle konuştu :

“Daniel Sattler’e ve tüm Voleybol Bundesliga’sına ortaklıkları ve güvene dayalı işbirlikleri için teşekkür ediyoruz. Ortak projemiz ‘Sport1 Extra’ aracılığıyla son yıllarda voleybol liglerini yeni bir seviyeye taşıdık. Bu nedenle Kadınlar Bundesliga’ya ücretsiz TV’de eşlik etmeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz ve VBL ortağı olarak Dyn ile başarılı seriyi sürdürebileceğimizden eminiz.”

ERKEKLER VOLEYBOL BUNDESLİGA MAÇLARININ YAYININA DEVAM

Daha önce Sport1 Extra’da gösterilen maçlar gelecekte yayın hizmeti Dyn’de gösterilecek. Erkekler Voleybol Bundesliga maçları halihazırda abonelik platformunda izlenebiliyor. Voleybol Bundesliga Genel Müdürü Daniel Sattler, “Sport1, Kadınlar Bundesliga’nın free-TV’deki haftalık yayın penceresi ile medya stratejimizde kilit bir ortak olmaya devam edecek” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

denemeruf3 fatih deneme kod son test denememee deneleiksdsds